Zakład Psychiatryczny / Psychiatric facility

Data wykonania zdjęć: 2002-2005

Zakład Psychiatryczny - Owińska
Jeżeli ktoś dobrze orientuje się w okolicach Poznania, na pewno zna tą małą miejscowość, jednak czy zna ją na tyle dobrze żeby widzieć to, co ukrywa w swoim ciemnych zakamarkach? Park - bo o nim mowa, zajmuje zdecydowanie większą powierzchnię miasteczka, i skrywa także swoje mroczne oblicze. W dzień, niewielu tu ciekawego, wyglądając zza wysokiego betonowego płotu, jednak próbując zapuścić się w głąb można dostrzec bardzo ciekawe stare obiekty byłego zakładu dla ludzi (dzieci) umysłowo chorych.
Trudno mi powiedzieć coś więcej o historii tego miejsca jednak posłuchy głoszą, że w czasach wojennych, niemieckie wojska zrobiły czystkę w zakładzie wyprowadzając wszystkich pacjentów i rozstrzeliwując ich w pobliskim lesie... trudno uwierzyć na ile w tym prawdy, ale wyobrażenia na pewno zrobią swoje, jeśli znajdziemy się w tym miejscu ciemną nocą ;) co polecam naprawdę wytrwałym :) ...
Fakty - obecnie (zeszły rok) obiekty, jak i cześć parku zostały wykupione przez osobę prywatną, widać rozpoczęte przygotowania do odbudowy tego miejsca, (choć może to tylko zabezpieczenia przed osobami niepowołanymi)... ok. nie będę się rozpisywał - zapraszam do galerii, niestety nieco skromnej w tym wydaniu.

p.s. thanx to Kiowa za wprowadzenie w to miejsce.